Наша історія

/Files/images/DSC08216.JPGСеред мальовничо-красивих Карпат і зелено-чаруючих смерек пишається собою 105-річної давності Бистрецька ЗОШ І-ІІ ступенів. Із року в рік гостинно відкриває двері своїм учням першого вересня та сотні юнаків і дівчат відряджає у нелегку життєву дорогу в червні.
/Files/images/DSC08213.JPGБистрецька школа розпочала своє існування на зламі ХІХ-ХХ ст. Ініціатором відкриття школи був І. Франко. Подарували гроші на школу Матій Зеленчук (Матієско) та Лука Остащук ( Лушпадюк ). Першим учителем був тернополянин Володимир Поліщук – молодий , дуже строгий, вимогливий професр.
/Files/images/DSC08212.JPG В 1914 році пішов на війну разом з своїми першими учнями. Учительську діяльність продовжували Федір Сав’юк, Теофіл Кисілевський , Теодор Федорович, Стирнадюк , Михайло Зюзяк та інші вчителі.Перше приміщення школи було знищено вогнем, а місце де вона стояла назавжди залишилося ПРОФЕСОРІВКОЮ. Детальніше про це розповідає П.Арсенич.
/Files/images/DSC08217.JPGДовший час (до і після ІІ вітчизняної війни) навчались учні в приватній хаті Федя Васильчака. У зв'язку з збільшенням кількості учнів навчання проводилось в хатах місцевих господарів: Єворана , Грицюка , Дмитрика , які були письменні і цінували освіту. За Радянської влади побудовано в 1958 році 8-річну школу. Директор школи тоді був Мудрий . В 1988 році прикрасила Бистрець нинішня школа . Очолював тоді шкільний колектив Я. Д. Яковенчук. Нині цю почесну місію виконує вчитель англійської мови Палійчук Василина Василівна.

Історія школи в стенді

Бистрецька школа

Кiлькiсть переглядiв: 757

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.
Бистрецька школа

Дата останньої зміни 03 Лютого 2021

Фотогалерея